ČAS WEBINÁŘE PRO SLEDOVÁNÍ SI VYBERETE SAMI


Přes svátky a zimní pohodu Vám nabízíme sledování našich webinářů z domova dle vašeho času. Po platbě nám pošlete sms a my vám zašleme odkaz ke sledování .

Jak si ale vybrat: zde malý průvodce našemi akcemi:


Seminář architekta Petra Hájka JAK SI VYTVOŘIT DOSAŽITELNÝ DOMOV V PŘÍRODĚ

je dobrým začátkem na "cestě z města", změní vám zcela myšlení a uvažování o bydlení, stavění, vašich prioritách i možnostech, naučí vás, jak si vybrat místo pro svůj domov a čím se řídit a ukáže, jaký dům je právě vhodný pro vás. Inspiruje vás mnoha ukázkami staveb v historii i dnes, ukáže vám, co se ve škole neučí a jak by stavěla dům matka příroda i koncept malého domu ve velké zahradě. Seznámíte se vzájemně s podobnými lidmi a otevřete si první část cesty k bydlení v přírodě. Dozvíte se nakonec také o našich projektech přírodních domů, které máme v nabídce pro vás.

Seminář Ondry Netíka JAK POSTAVIT PŘÍRODNÍ DŮM JINAK - LEVNĚ, PODLE PŘÍRODY A S DUŠÍ

je aplikací permakulturních pravidel na stavbu domu. Je informačně velmi nabitý a obsáhlý a fakticky jde o dvoudenní seminář pořádaný behem jednoho dne. 1. část je o jiném přístupu ke stavění i přemýšlení o sobě, energiích a přírodě, permakulturních pravidlech v životě aj., o zásadách, které by se měly učit již ve škole 2. část vás velmi prakticky a detailně provede vším, co o stavění domu musíte vědět, jak počítat finance, jaké vybrat materiály, jak navrhovat prostor, čeho se vyvarovat a na co si dát pozor, jak stavět a s kým, kde najít radu. Dostanete odpovědi na své dotazy a jako příklad i podrobné informace o stavbě Ondrova přírodního domu za 360 tisíc..

PŘÍBĚHY DOMŮ


Seminář Renaty Bernardi " JAK JSME STAVĚLI PELÍŠKY"

Příběh stavby domu Pelíšku od začátku, kdy jsme neměli nic, až po dokončení stavby. Problémy, radosti, zkušenosti, úskalí, rady a zkušenosti. A jak se nám to nakonec celé povedlo. Pro zájemce o koupi projektu domu je možné se domluvit na individuální návštěvě domu v Brně. Pro ostatní budeme opět pořádat setkání a povídání v domě nad čajem a domácím moučníkem - po ukončení covi-paniky.


Seminář Petra Kubaly " SVOBODNÝ SOBĚSTAČNÝ DOMEK"

Příběh stavby soběstačného nezávislého domu Petra Kubaly. Tipy pro "nestavaře", rady, překážky, omyly a zkušenosti. Osobní příběh a jak bydlet či nebydlet na samotě. 10 rad jak ušetřit při stavbě domu. Přírodní stavění a přírodní život.


připravujeme:

další příběhy domů, jak na kamna a vše kolem topení v přírodním domě, hliněné a slaměné domy, permakulturní zahrada a prostor... brzy najdete na našem webu
Věřím tomu, že když projdete během roku tyto kroky, ve stavění vás již nic nezastaví a dostanete i rady a kontakty na možné stavitele a pomocníky a seznámíte se s podobně laděnými lidmi.