so 20. 2.

|

Online webinář

PERMAKULTURA A INSPIRACE PŘÍRODOU

Seminář Ondry Netíka o inspiraci přírodou ve všech aspektech života. Naučíte se zcela jinak přemýšlet o bydlení, recyklaci, přírodě, práci, vztazích a toku energií v e vašem životě. Seminář, který vám změní život a pohled na své potřeby a možnosti, jak se in spilovat přírodou.

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
PERMAKULTURA A INSPIRACE PŘÍRODOU

Čas a místo

20. 2. 2021 14:00 – 21. 2. 2021 23:59

Online webinář

O události

INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY

Webinář budete moci sledovat doma online ze záznamu od soboty 14 až do neděle 24 hodin dle vašich časových možností. 

Delka je necelé 2 hodiny.

Online webinář stavitele, permakulturisty a spisovatele Ondry Netíka

PERAMAKULTURNÍ SEMINÁŘ O ZÁSADNÍ ZMĚNĚ MYŠLENÍ v souladu s přírodními principy. Jak permakulturní myšlení uplatnit ve všech aspektech života. Naučíte se zcela jinak přemýšlet o bydlení, recyklaci, přírodě, práci, vztazích a toku energií.  Tento webinář by se měl vyučovat na školách, protože lidem mění život, jejich priority, potřeby a přibližuje je přírodě. Mění vztahy, finance, nabourá společenské představy a danosti, které již dnes nefungují a často jsou velkou překážkou harmonického života. Života bez plýtvání, kontraproduktivních necitlivých kroků vůči přírodě a vůči člověku, života ohleduplného k okolí i k sobě. Poslední rok nám právě takovou cestu ukazuje, stane se nutností a mnozí ji nebudou umět praktikovat, protože se to nikdy nikde nenaučili.

Doporučujeme jej nejen těm, kdo chtějí stavět, ale kdo chce efektivně proměnit svůj život. Kdo má zájem o další díly, které navazují, podívejte se na program akcí.  

Program:

Úvod do Permakultury

-  zakladní myšlenkové modely trvalé udržitelnosti ze kterých vychází mé myšlenky

-  co je permakultura a kde se vzala

-  co je to permakulturní myšlení

-  sledování toku energií v životě - vztazích, penězích, práci, politice, při stavbě domu, tvorbě prostoru, aj. 

-  změna myšlení je základem k změně života a hodnot

-  pochopení slepé cesty konzumu a současné politiky

Tento základ je potřebný pro pochopení všech ostatních přednášek i pro pochopení, jak fungujeme v životě z pohledu permakultury, který se odrážíí v každé jeho části.

Není umění vydělat miliony, umění je žít a věnovat co nejvíce času životu a tomu, co nás naplňuje, o co se můžeme s ostatními rozdělit. A peníze v tomto hrají jen zástupnou roli. I to je součástí semináře. Uvědomit si ,co jsou peníze skutečně zač. Umění vydělat milióny je nanic! Umění ušetřit milióny je stejně tak zbytečné. Umění je žít v souladu se svými potřebami a možnostmi a vytěžit z toho maximum pro sebe a okolí.

 

VSTUPNÉ 555 Kč 

zakoupit si vstupenky můžete zde TLAČÍTKEM REGISTRACE

Kdo nemůže platiti kartou, pošlete nám e mail na peliskybrno@gmail.com

Všechny aktuální informace najdete vždy zde v odd. Aktuálně. Prosím sledujte je. . 

Ondřej Netík  

je filozofující permakulturista, přírodní stavitel, řemeslník a rebelující odpůrce standardu a konzumu. Otec tří dětí. Učitel, rádce i přítel svépomocných stavebníků. Přírodní materiály, jejich pochopení a praktické tvořeni z nich považuje za duchovní seberozvíjející činnost.

https://dusedomu.blogspot.com/

Reakce po celém třídílném semináři:

Stručně řečeno: životně důležitý seminář 

Detailněji: kompletně mi změnil pohled na projektování, na stavebnictví a na limity. Ondra má rozhodně co předat, od filosofie až k praktickému provedení. I kdyby byla přednáška za 10 tisíc, nikdy bych těch peněz nelitoval. Kdo myslí stavbu domu vážně, určitě se mu to mnohonásobně vrátí. Změnou projektu domu pro mé rodiče jsme ušetřili minimálně 1-1,5 miliónu. Dům si člověk staví většinou jednou za život, stojí za to znát principy, o kterých Ondřej mluví .J

Tento seminář mně osobně změnil život. Od setkání s Ondrou jsem začala zcela jinak uvažovat o energii, penězích, o tom, jak ji využívat, kam ji nedávat, jak nebojovat, ale pozorovat a postupně tvořit. Je to největší inspirace na mé cestě k bydlení v přírodě, spolu s dalšími informacemi předanými Petrem Kubalou a arch.Petrem Hájkem.

Často jsme napadáni "zaručenými odborníky", že mateme lidi a že nejde dům takto postavit. Nikoho nemateme, předáváme vám jen naši osobní zkušenost. Vše záleží na vás a vašem přístupu a na tom, jak dalece se stavby zúčastníte a jak se do ní zapojíte, jak budete umět recyklovat a jaký přístup sami na počátku zvolíte. Zda cestu využití již stávajících vložených sil a energií.

Dobrý den,

moc Vám děkujeme za včerejší seminář Ondry Netíka v Brně. Úplně jsme změnili pohled na bydlení a po pravdě, zahazujeme náš již schválený projekt dřevostavby. Dnes jsme si již vytvořili seznam požadavků na bydlení a budeme dům zmenšovat minimálně o třetinu a to ještě nezmiňuji silné zvažování stavění slamáku.  Radek a Lucka

video: rozhovor s Ondrou Netíkem

https://www.youtube.com/watch?v=MocHc0wjKso&list=PLP1p_nvOR8bWTw1QFFjGSRf4VKdjuNCeA&index=24

Vstupenky

Cena

Kusů

Celkem

 • Pelíšky

  CZK 555

  Webinář O. Netíka

  CZK 555

  0

  CZK 0

Celkem

CZK 0

Sdílet událost