so 26. 9. | PROSTOR 8

JAK SI VYTVOŘIT DOSAŽITELNÝ DOMOV V PŘÍRODĚ / Praha

Seminář s architektem Petrem Hájkem o udržitelném i dosažitelném bydlení v přírodních zahradách pro každého člověka. Rodinný dům dnes bez parcely přijde na 4-7 milionů. Jak dosáhnout na uchopitelnější řešení při zachování dobrých stavebních i užitných standardů?
Zakázat přihlašování
JAK SI VYTVOŘIT DOSAŽITELNÝ DOMOV V PŘÍRODĚ / Praha

Čas a místo

26. 9. 2020 10:00 – 14:00
PROSTOR 8, 8, Šmilovského 1437, 120 00 Vinohrady, Česko

O události

termín bude závazně potvrzen do 5.5.

Milí přátelé, 

velmi nás to mrzí, ale všechny naše semináře jsme museli přesouvat a dosud nevíme, jak bude vypadat situace v květnu. Bohužel tanto seminář musíme z důvodu nepřítomnosti Petra Hájka posunout na termín po prázdninách. Všechny již přihlášené budeme hned po jeho potvrzení ze strany pronájmu prostor informovat e mailem, kde dostanete nabídku na jejich využití V NÁHRADNÍM TERMÍNU nebo na akci Ondry Netíka bez doplatku.

aneb 

MALÝ DŮM VE VELKÉ ZAHRADĚ

Celodenní seminář architekta Petra Hájka o přírodní architektuře a permakultuře zaměřený  na správné řešení prostoru zahrady a domu. Nebudeme se učit jenom JAK, ale také CO potřebujeme a hledáme pro vytvoření vlastního životního prostoru. Kromě tří přednášek věnujeme prostor vzájemnému seznámení a zažijeme společně i kouzlo tohoto semináře - meditaci na prostor pro váš domov... Každá duše, která se inkarnuje na Zemi, vytváří kromě svého těla také svůj životní prostor. Ve společné meditaci nahlédneme, jaký prostor je pro Vaši duši přirozený a jaké signály Vám dává Vaše vědomí na cestě k Vašemu domovu.

Program 

1. „Vztahy v prostoru a prostor ve vztazích“

O prostoru, o architektonické kompozici, o posvátné geometrii, o tom, jak spolu souvisí hmotná a nehmotná podstata existence, o psychologii a sociologii a o historickém vývoji vnímání těchto fenoménů.

2. „Rodová zahrada“

Přednáška o přírodních zahradách jako obytném prostoru pro život rodiny. Permakultura, udržitelnost, ekologie. Vnímání pozemku a projektování zahrady z hlediska čtyř živlů. Prvky a struktura permakulturní zahrady jako stavebnice přírodního domova.

3. „Osobní dům a desatero přírodní architektury“

Prostorové, konstrukční a tvůrčí principy přírodní architektury, jednoduché flexibilní a rostoucí osobní domy, umístění domu a propojení se zahradou, nový koncept rodinného bydlení v zahradě, základní možnosti přírodního stavitelství a udržitelných, šetrných a hospodárných technologií. Vize pro budoucnost, vesnička SoMA.

Přineste s sebou: PODLOŽKU NA PSANÍ, pastelky, tužku. 

VSTUPNÉ 1500 Kč  platba předem / 1900 Kč platba na místě

zakoupit si vstupenky můžete zde níže. Kdo nemůže platiti kartou, pošlete nám e mail.

REGISTRAČNÍ PODMÍNKY:

Registrovat se budete na místě dle jména , uvedeného u registrace. Vstupné není vratné, ale je převeditelné na náhradníka. Všechny aktuální informace najdete vždy na https://www.pelisky.org/aktualne. Prosím sledujte je. 

arch. Petr Hájek

Ve svojí praxi jsem projektoval interiéry, rodinné domy, veřejné stavby i územní celky. Čím větší projekty jsem řešil, tím víc jsem se vzdaloval selskému rozumu i skutečným potřebám člověka. Za 25 let praxe v oboru jsem se na vlastní kůži seznámil se všemi nešvary stavební i obchodní praxe. Tvrdím, že důležitější a krásnější než dům je strom, který nad ním rozkvete. Věnuji se přírodní architektuře, přírodním zahradám a rodinné psychologii. Se stavebníkem nejprve navrhujeme plodící zahradu, do které pak postupně umísťujeme malé a jednoduché domy. Někteří stavebníci, kteří přicházejí pro projekt zároveň hledají hluboce individuální cestu k životu. Souvisí to s potřebou překonat společenské vzorce o podmíněnosti našeho života. Skončil věk dogmat a povinností. Je čas osobního rozvoje, hledání vlastní pravdy, života a seberealizace. A to se týká i rodinného bydlení!

http://atelierhajek.blogspot.com

Vaše reakce:

Milá paní Renato,

včera jsem byla v Ostravě v Antakaraně na semináři pana Hájka. Ještě jednou vám děkuji, že jste mi ty přednášky "doručila až domů" a pomohla dát konkrétnější tvář mé vytoužené představě o bydlení. Jsem dost citlivá na zvuk (a energie) a zatím jsem si myslela, že rodinný život (manžel u násilí v televizi, dítě u střílecích her v pc) prostě nemám šanci přežít a zůstanu do smrti bydlet sama. Ten mini-osobní dům pro mě, kdy by můj muž a děti měli své vedle, mi však nabízí řešení, jak ohledně ticha, tak i finanční dostupnosti, konečně se můžu přestat vztahů bát a juchajdá letím se vdát! :-D Soňa

Milá Renato,

děkuji Tobě a Petrovi za uspořádání milého a užitečného semináře. Po semináři doznívalo všechno to, co bylo dávno uvnitř duše a těla. A to zoufalé přešlapování na místě, stála korigované někým, něčím, prostě cizím, je fuč :-)  Děkuji a těším se na příští setkání!  Vše dobré přeji, Eva 

Krásný večer Renato, děkujeme ještě jednou za sobotní seminář tobě i Petrovi. Jsi pro mě velkou inspirací svým odhodláním a odvahou. Učím se totéž a je to krásná cesta :) Posílám mnoho pozdravů. Irena 

Vstupenky
Cena
Kusů
Celkem
  • Pelíšky
    CZK 1,500
    CZK 1,500
    0
    CZK 0
CelkemCZK 0

Sdílet událost