so 06. 3.

|

Online webinář

JAK POSTAVIT PŘÍRODNÍ DŮM DO MILIONU 2. stavitel Ondra Netík

Intenzívní třídílný webinář o plánování a stavění přírodního domu od A do Z se stavitelem a spisovatelem Ondrou Netíkem. Naučíte se zcela jinak přemýšlet o bydlení, recyklaci, logice stavby, o permakultuře a přírodě. Tento seminář vás naučí, jak zásadně zlevnit stavbu a jak stavět jinak.

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
JAK POSTAVIT PŘÍRODNÍ DŮM DO MILIONU 2. stavitel Ondra Netík

Čas a místo

06. 3. 2021 14:00 SEČ – 07. 3. 2021 23:59 SEČ

Online webinář

O události

INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY

Seminář budete moci sledovat doma online ze záznamu od soboty 14 až do neděle 24 hodin dle vašich časových možností.. . Je rozdělen na tři části, neboť je velmi obsáhlý a informačně náročný. Jednotlivé části navazují na sebe po týdnu. Je třeba si každou objednat zvlášť. Některé části semináře najdete také na Ondrově webu https://dusedomu.blogspot.com

Kdo neviděl 1. díl, budeme jej brzy v programu opakovat. 

aneb JAK JSEM POSTAVIL DŮM ZA 360 TISÍC - jednoduše, levně, podle přírody a s duší. 

seminář pro všechny, kdo chtějí stavět dřevostavbu nebo slamák a nevědí, jak na to

Mnozí vnitřně cítíme, že stavebnictví ztratilo duši domova, srdce, stalo se bussinesem. I já to cítil. Jsem buřič a odmítám cesty konzumu. Jsem permakulturista, co se učí od přírody. Jsem hledač smyslu bez iluzí a klamů. Jsem muž, co se raduje ze schopnosti tvořit. Po deset let jsem poznával přírodní materiály a jak z nich stavět. A pak jsem se rozhodl postavit svůj dům svépomocí za 300.000,- Přijďte a já vám ukážu jak! O. Netík

Předávám více jak patnáctiletou zkušenost se stavbou přírodních domů, kde jsem hledal možnosti jak stavět jinak než to dělají ostatní. Jak se dostat k vlastnímu domu za podmínek, že mi banka nepůjčí miliony? Co je smyslem a duší domu? Co je reklama a zbytečnosti, které si necháváme nalhávat? Jak funguje dům? Kde se pohybují náklady na stavbu a jak moc je lze ovlivnit? Jak efektivně snižovat provozní náklady v budoucím domě? A jde reálně stavět pod milión?

Komplex znalostí, dovedností a pochopení principů mne nakonec přivedl k mému domu za 360.000,- při nastěhování. A jde plnohodnotný dům pro rodinné bydlení, žádnou boudu či pastoušku, jak si myslí mnozí pochybovači.

Na přednášce se dozvíte nejen všechny myšlenky a možnosti, které jsem objevil, a které vám mohou pomoci doslova ušetřit milióny. Ale přednesu i detailní rozpis nákladů a práce provedených na mém domě. Položku po položce.

ukázka semináře

https://www.facebook.com/PeliskyDomov/videos/1616184651914283

https://www.facebook.com/1628804294035986/videos/393103361992015

Program: /délka cca 2,5 hod. bez přestávek/

Kam zbloudil životní standard

-  proč stavíme dům, co nám zajišťuje

 - jak lidská civilizace vytvořila současný "životní standard"

-  v čem je neudržitelný a zavádějící

-  jak nás ničí a zatěžuje dnes uznávaný standart a proč tomu tak je

-  nesmyslnost nařízení, chyby a nedostatky ve stavebním zákoně, jak je řešit, kde hledat cesty aj.

-  ideální dům

-  budeme hledat pochopení, co skutečně hledáte, kde je vaše místo pro domov a pro život

-  proč není vesnice a město stejné

-  proč snaha minulého i současného režimu ztroskotává a ztroskotá

-  proč to někteří nezvládnou a vrací se do města a jak to jde

-  budeme hledat pochopení, co skutečně hledáte, kde je vaše místo pro domov a pro život

Jak by navrhovala dům matka příroda

- optimalizované permakulturní nástroje pro návrh domu tak, aby byl co nejoptimalnější a přitom zajistil vše co od něj potřebujeme

- jak si dům navrhnout, kde začít, jak vymyslet, co přesně pro život potřebujeme, kde ušetřit a jakých chyb se vyvarovat.

Není umění vydělat miliony, umění je žít a věnovat co nejvíce času životu a tomu, co nás naplňuje, o co se můžeme s ostatními rozdělit. A peníze v tomto hrají jen zástupnou roli. I to je součástí semináře. Uvědomit si ,co jsou peníze skutečně zač. Umění vydělat milióny je nanic! Umění ušetřit milióny je stejně tak zbytečné. Umění je žít v souladu se svými potřebami a možnostmi a vytěžit z toho maximum pro sebe a okolí.

Součástí přednášky je i způsob jak hledat a kupovat pozemek. Na druhou stranu přednáška ukazuje způsoby a možnosti. Ač se zabývám v podstatě všemi aspekty budoucího domu, i jak ovlivnit jejich cenu. V alternativním stavebnictví se pohybuji přes patnáct let a za tu dobu mám zkušenosti dost bohaté, abych vám mohl řici jak. Pokud budete chtít poslouchat, ne dokazovat okolí i sobě, že to nejde. 

VSTUPNÉ 777 Kč 

zakoupit si vstupenky na tuto část můžete zde TLAČÍTKEM REGISTRACE

Kdo nemůže platiti kartou, pošlete nám e mail na peliskybrno@gmail.com

Všechny aktuální informace najdete vždy zde v odd. Aktuálně. Prosím sledujte je. . 

Ondřej Netík  

je filozofující permakulturista, přírodní stavitel, řemeslník a rebelující odpůrce standardu a konzumu. Otec tří dětí. Učitel, rádce i přítel svépomocných stavebníků. Přírodní materiály, jejich pochopení a praktické tvořeni z nich považuje za duchovní seberozvíjející činnost.

https://dusedomu.blogspot.com/

Reakce po semináři:

Stručně řečeno: životně důležitý seminář 

Detailněji: kompletně mi změnil pohled na projektování, na stavebnictví a na limity. Ondra má rozhodně co předat, od filosofie až k praktickému provedení. I kdyby byla přednáška za 10 tisíc, nikdy bych těch peněz nelitoval. Kdo myslí stavbu domu vážně, určitě se mu to mnohonásobně vrátí. Změnou projektu domu pro mé rodiče jsme ušetřili minimálně 1-1,5 miliónu. Dům si člověk staví většinou jednou za život, stojí za to znát principy, o kterých Ondřej mluví .J

Tento seminář mně osobně změnil život. Od setkání s Ondrou jsem začala zcela jinak uvažovat o energii, penězích, o tom, jak ji využívat, kam ji nedávat, jak nebojovat, ale pozorovat a postupně tvořit. Je to největší inspirace na mé cestě k bydlení v přírodě, spolu s dalšími informacemi předanými Petrem Kubalou a arch.Petrem Hájkem.

Často jsme napadáni "zaručenými odborníky", že mateme lidi a že nejde dům takto postavit. Nikoho nemateme, předáváme vám jen naši osobní zkušenost. Vše záleží na vás a vašem přístupu a na tom, jak dalece se stavby zúčastníte a jak se do ní zapojíte, jak budete umět recyklovat a jaký přístup sami na počátku zvolíte. Zda cestu využití již stávajících vložených sil a energií.

Cena, za kterou postavil Ondra svůj slaměný dům a já podobně velkou dřevostavbu, je uvedena z roku 2014 a samozřejmě ve stavebnictví od té doby byly mnohé ceny materiálu i prací navýšeny. Náš cíl je ukázat vám, jak si postavit v současné době domov do milionu. Současná cena malé dřevostavby na klíč je kol.4 milionů, v roce 2014 byla 2 mil.. Sami se zamyslete, jak je možný nárůst o 100 procent za 4 roky a čemu slouží. Sami se rozhodněte, jakou cestu si zvolíte a zda přistoupíte na diktát stavební lobby, společnosti a okolí...nebo se vydáte svou cestou, před kterou vám dáme na našich akcích co nejvíce informací a inspirace. 

Renata Bernardi, Pelíšky

Dobrý den,

moc Vám děkujeme za včerejší seminář Ondry Netíka v Brně. Úplně jsme změnili pohled na bydlení a po pravdě, zahazujeme náš již schválený projekt dřevostavby. Dnes jsme si již vytvořili seznam požadavků na bydlení a budeme dům zmenšovat minimálně o třetinu a to ještě nezmiňuji silné zvažování stavění slamáku.  Radek a Lucka

video: rozhovor s Ondrou Netíkem

https://www.youtube.com/watch?v=MocHc0wjKso&list=PLP1p_nvOR8bWTw1QFFjGSRf4VKdjuNCeA&index=24

Vstupenky

Cena

Kusů

Celkem

 • Pelíšky

  CZK 777

  Webinář O. Netíka

  CZK 777

  0

  CZK 0

Celkem

CZK 0

Sdílet událost