so 01. 5.

|

Online webinář

JAK POSTAVIT PŘÍRODNÍ DŮM DO MILIONU 1. stavitel Ondra Netík

1.část webináře o přirozeném životě a bydlení, plánování a stavění přírodního domu. PERMAKULTURA A INSPIRACE PŘÍRODOU Permakultura a její uplatnění ve všech aspektech života. Naučíte se zcela jinak přemýšlet o bydlení, recyklaci, přírodě, práci, vztazích a toku energií v e vašem životě.

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
JAK POSTAVIT PŘÍRODNÍ DŮM DO MILIONU 1. stavitel Ondra Netík

Čas a místo

01. 5. 2021 10:00 – 02. 5. 2021 23:55

Online webinář

O události

INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY

Seminář má celkem 3 díly. Tento první díl je zásadní pro pochopení, jak fungují energie v životě, v přírodě, v práci, vztazích,  financích ...Doporučujeme jej nejen těm, kdo chtějí stavět, ale kdo chce efektivně proměnkit svůj život. Změní vám pohled na vaše potřeby, na toky energií a financí ve vašem životě.

ukázka:

https://www.facebook.com/PeliskyDomov/videos/1616184651914283

Webinář budete moci sledovat doma online ze záznamu od soboty 14 až do neděle 24 hodin dle vašich časových možností. Délka všech 3 částí je cca 7,5 hodiny plus přestávky.  Tato část má cca 1,3 hodiny. Cena je za 1. díl, další následují a přihlašuje se na ně zvlášť.

Mnozí vnitřně cítíme, že stavebnictví ztratilo duši domova, srdce, stalo se bussinesem. I já to cítil. Jsem buřič a odmítám cesty konzumu. Jsem permakulturista, co se učí od přírody. Jsem hledač smyslu bez iluzí a klamů. Jsem muž, co se raduje ze schopnosti tvořit. Po deset let jsem poznával přírodní materiály a jak z nich stavět. A pak jsem se rozhodl postavit svůj dům svépomocí za 300.000,- Přijďte a já vám ukážu jak! O. Netík

Předávám více jak patnáctiletou zkušenost se stavbou přírodních domů, kde jsem hledal možnosti jak stavět jinak než to dělají ostatní. Jak se dostat k vlastnímu domu za podmínek, že mi banka nepůjčí miliony? Co je smyslem a duší domu? Co je reklama a zbytečnosti, které si necháváme nalhávat? Jak funguje dům? Kde se pohybují náklady na stavbu a jak moc je lze ovlivnit? Jak efektivně snižovat provozní náklady v budoucím domě? A jde reálně stavět pod milión?

Komplex znalostí, dovedností a pochopení principů mne nakonec přivedl k mému domu za 360.000,- při nastěhování. A jde plnohodnotný dům pro rodinné bydlení, žádnou boudu či pastoušku, jak si myslí mnozí pochybovači.

V mém cyklu přednášek se pak dozvíte nejen všechny myšlenky a možnosti, které jsem objevil, a které vám mohou pomoci doslova ušetřit milióny. Ale přednesu i detailní rozpis nákladů a práce provedených na mém domě. Položku po položce.

ukázka semináře

https://www.facebook.com/1628804294035986/videos/393103361992015

Program: /délka cca 1,3 hodiny/ 

Úvod do Permakultury

-  zakladní myšlenkové modely trvalé udržitelnosti ze kterých vychází mé myšlenky

-  co je permakultura a kde se vzala

-  co je to permakulturní myšlení

-  sledování toku energií v životě - vztazích, penězích, práci, politice, při stavbě domu, tvorbě prostoru, aj. 

-  změna myšlení je základem k změně života a hodnot

-  pochopení slepé cesty konzumu a současné politiky

Tento základ je potřebný pro pochopení všech ostatních přednášek i pro pochopení, jak fungujeme v životě z pohledu permakultury, který se odrážíí v každé jeho části.

ukázka z další části semináře

https://www.facebook.com/1628804294035986/videos/393103361992015

Není umění vydělat miliony, umění je žít a věnovat co nejvíce času životu a tomu, co nás naplňuje, o co se můžeme s ostatními rozdělit. A peníze v tomto hrají jen zástupnou roli. I to je součástí semináře. Uvědomit si ,co jsou peníze skutečně zač. Umění vydělat milióny je nanic! Umění ušetřit milióny je stejně tak zbytečné. Umění je žít v souladu se svými potřebami a možnostmi a vytěžit z toho maximum pro sebe a okolí.

Součástí přednášky je i způsob jak hledat a kupovat pozemek. Na druhou stranu přednáška ukazuje způsoby a možnosti. Ač se zabývám v podstatě všemi aspekty budoucího domu, i jak ovlivnit jejich cenu. V alternativním stavebnictví se pohybuji přes patnáct let a za tu dobu mám zkušenosti dost bohaté, abych vám mohl řici jak. Pokud budete chtít poslouchat, ne dokazovat okolí i sobě, že to nejde. 

VSTUPNÉ na 1. díl ....555 Kč 

zakoupit si vstupenky můžete zde TLAČÍTKEM REGISTRACE

Kdo nemůže platiti kartou, pošlete nám e mail na peliskybrno@gmail.com

Všechny aktuální informace najdete vždy zde v odd. Aktuálně. Prosím sledujte je. . 

Ondřej Netík  

je filozofující permakulturista, přírodní stavitel, řemeslník a rebelující odpůrce standardu a konzumu. Otec tří dětí. Učitel, rádce i přítel svépomocných stavebníků. Přírodní materiály, jejich pochopení a praktické tvořeni z nich považuje za duchovní seberozvíjející činnost.

https://dusedomu.blogspot.com/

Reakce po semináři:

Stručně řečeno: životně důležitý seminář 

Detailněji: kompletně mi změnil pohled na projektování, na stavebnictví a na limity. Ondra má rozhodně co předat, od filosofie až k praktickému provedení. I kdyby byla přednáška za 10 tisíc, nikdy bych těch peněz nelitoval. Kdo myslí stavbu domu vážně, určitě se mu to mnohonásobně vrátí. Změnou projektu domu pro mé rodiče jsme ušetřili minimálně 1-1,5 miliónu. Dům si člověk staví většinou jednou za život, stojí za to znát principy, o kterých Ondřej mluví .J

Tento seminář mně osobně změnil život. Od setkání s Ondrou jsem začala zcela jinak uvažovat o energii, penězích, o tom, jak ji využívat, kam ji nedávat, jak nebojovat, ale pozorovat a postupně tvořit. Je to největší inspirace na mé cestě k bydlení v přírodě, spolu s dalšími informacemi předanými Petrem Kubalou a arch.Petrem Hájkem.

Často jsme napadáni "zaručenými odborníky", že mateme lidi a že nejde dům takto postavit. Nikoho nemateme, předáváme vám jen naši osobní zkušenost. Vše záleží na vás a vašem přístupu a na tom, jak dalece se stavby zúčastníte a jak se do ní zapojíte, jak budete umět recyklovat a jaký přístup sami na počátku zvolíte. Zda cestu využití již stávajících vložených sil a energií.

Cena, za kterou postavil Ondra svůj slaměný dům a já podobně velkou dřevostavbu, je uvedena z roku 2014 a samozřejmě ve stavebnictví od té doby byly mnohé ceny materiálu i prací navýšeny. Náš cíl je ukázat vám, jak si postavit v současné době domov do milionu. Současná cena malé dřevostavby na klíč je kol.4 milionů, v roce 2014 byla 2 mil.. Sami se zamyslete, jak je možný nárůst o 100 procent za 4 roky a čemu slouží. Sami se rozhodněte, jakou cestu si zvolíte a zda přistoupíte na diktát stavební lobby, společnosti a okolí...nebo se vydáte svou cestou, před kterou vám dáme na našich akcích co nejvíce informací a inspirace. 

Renata Bernardi, Pelíšky

Dobrý den,

moc Vám děkujeme za včerejší seminář Ondry Netíka v Brně. Úplně jsme změnili pohled na bydlení a po pravdě, zahazujeme náš již schválený projekt dřevostavby. Dnes jsme si již vytvořili seznam požadavků na bydlení a budeme dům zmenšovat minimálně o třetinu a to ještě nezmiňuji silné zvažování stavění slamáku.  Radek a Lucka

video: rozhovor s Ondrou Netíkem

https://www.youtube.com/watch?v=MocHc0wjKso&list=PLP1p_nvOR8bWTw1QFFjGSRf4VKdjuNCeA&index=24

Vstupenky

Cena

Kusů

Celkem

 • Pelíšky

  CZK 555

  Webinář O. Netíka

  CZK 555

  0

  CZK 0

Celkem

CZK 0

Sdílet událost