E-BOOK o našem příběhu a stavbě Pelíšků najdete zde a pošleme vám jej obratem ke stažení:

https://www.pelisky.org/shop

Na 101 stranách najdete popis celého našeho

příběhu. Od našeho snu bydlet v přírodě,

přes hledání pozemku, shánění

peněz, projektu, řemeslníků, materiálu,

o stavbě od A do Z s bohatým fotodoprovodem.

V dárkovém balení na flash disku nebo ke stažení.

Potěší jak ty, co již u nás byli na semináři nebo

ty, kdo ještě váhají, jakou cestou k bydlení v přírodě

se vydat a potřebují inspiraci.

NEJBLIŽŠÍ AKCE:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JAK JSEM POSTAVIL DŮM ZA 360 TIS. / O.Netík / Brno, Lipová 20

sobota 8.2. 10-18.30. 

https://www.pelisky.org/events/jak-jsem-postavil-dum-za-360-tis-brno-2

 

PROHLÍDKA PELÍŠKŮ S PROMÍTÁNÍM, Brněnská přehrada

neděle  16.2. 16 - 19.30

https://www.pelisky.org/events/prohlidka-pelisku-s-promitanim-20

 

PROJEKTY PRO VÁŠ PŘÍRODNÍ DŮM A DOMOV V PŘÍRODĚ

Projekty domů několika velikostí, zcela přírodně koncipované,  s jednoduchým a funkčním složením materiálovým, jednoduchou konstrukcí, která vychází ze staveb našich předků a zcela odmítá umělé materiály, uzavření domu betonem nebo umělými foliemi od okolní přírody. Jsou určeny pro tři typy zájemců: pro ty, kdo chtějí stavět zcela sami za nejnižší možné náklady., pro druhé, kteří budou stavět s řemeslníky a věnovat se organizaci stavby nebo na ni dohlížet a kontrolovat výdaje., pro ty, kdo stavět neumí a nechtějí a chtějí stavbu na klíč, kde vám doporučíme spřátelenou stavební fiirmu, specializujícíí se na přírodní čisté domy.

 

V naší nabídce máme projekty od malého osobního domku až po větší domy pro rodinu. Pokud se pro některý z nich rozhodnete, budeme vám průvodci od jejich koupě, přes umístění na pozemek až ke schválení na úřadech a ke stavbě. Máme pro tuto službu zklušené projektantky, které umějí spolupracovat s úřady, a to je velká výhra .-) Některým z vás se pokusíme sehnat i řemeslníky nebo firmu, podle toho, jaký přístup si zvolíte. Zájemci napište nám na peliskybrno@gmail.com, pošleme vám podrobnější informace k projektům a jejich ceně i postupu při koupi až po stavbu.

Naše projekty jsou zaměřené na bydlení se zahradou, dobrý design, vymazlenou dispozici, nízkoenergetický standard, čistou přírodní konstrukci, podrobnou dokumentaci pro provedení, dosažitelnost a naplnění požadavků složité legislativy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

PŘIPRAVUJEME: 

Nový seminář v Pelíškách od jara 2020  - O TOM, CO VÁM ARCHITEKTI ZAPOMNĚLI ŘÍCT - aneb RADY PRO SPOKOJENÉ BYDLENÍ. Na co si dát pozor a na co nezapomínat při tvorbě vašeho projektu a zařizování domova. Často se tyto vyzkoušené a selským rozumem pochopitelné věci někam odsouvají a majitelé hotového domku si pak stěžují na nefunkční nebo špatně vymyšlené komunikační zóny v domě, na umístění oken nebo dělení domu na prostory, na špatnou orientaci dle světových stran nebo jiná nepraktická řešení nebo omyly, kterých jsou bohužel plné časopisy ukazující design interieru. Ukážeme vám u krbu v domečku příklady a vlastní zjištěné vychytávky s bohatým fotodoprovodem.

 

NESTÝKEJ SE S TÍM, KDO TI ŘÍKÁ, ŽE TO NEJDE.

POTKÁVEJ SE S TÍM, KDO TĚ NA CESTĚ ZA TVÝMI SNY PODPORUJE.

Naše semináře změnily pohled na stavění i život již mnoha lidem

/viz reakce níže/ a někteří z nich už mají pozemek nebo již staví. Často také věnují vstup na naše akce mladí lidé svým nerozhodnutým partnerům nebo rodičům, kteří by je jinak v jejich snu brzdili a nevěřili by jim, že kdo chce bydlet v domě se zahradou, nemusí jít jen cestou klasické zděné stavby velkého rodinného domu. Jsou jiné možnosti, cesty a postupy, které vám na našich akcích ukazujeme.

JAK SI VYBRAT SEMINÁŘ aneb TŘI KROKY K BYDLENÍ V PŘÍRODĚ 

​Seminář architekta Petra Hájka JAK SI VYTVOŘIT DOSAŽITELNÝ DOMOV V PŘÍRODĚ  

 je dobrým začátkem na "cestě z města", změní vám zcela myšlení a uvažování o bydlení, stavění, vašich prioritách i možnostech, naučí vás, jak si vybrat místo pro svůj domov a čím se řídit a ukáže, jaký dům je právě vhodný pro vás. Inspiruje vás mnoha ukázkami staveb v historii i dnes, ukáže vám, co se ve škole neučí a jak by stavěla dům matka příroda i koncept malého domu ve velké zahradě. Seznámíte se vzájemně s podobnými lidmi a otevřete si první část cesty k bydlení v přírodě. Dozvíte se  nakonec také o našich projektech přírodních domů, které máme v nabídce pro vás.

Seminář Ondry Netíka JAK SI POSTAVIT DŮM ZA 360 TISÍC je aplikací permakulturních pravidel na stavbu domu. Je informačně velmi nabitý a obsáhlý a fakticky jde o dvoudenní seminář pořádaný behem jednoho dne.  1. část je o jiném přístupu ke stavění i přemýšlení o sobě, energiích a přírodě, permakulturních pravidlech v životě aj., o zásadách, které by se měly učit již ve škole 2. část vás velmi prakticky a detailně provede vším, co o stavění domu musíte vědět, jak počítat finance, jaké vybrat materiály, jak navrhovat prostor, čeho se vyvarovat a na co si dát pozor, jak stavět a s kým, kde najít radu. Dostanete odpovědi na své dotazy a jako příklad i podrobné informace o stavbě Ondrova přírodního domu za 360 tisíc.. 

PROHLÍDKA DVOU DOMŮ PELÍŠKŮ S PROMÍTÁNÍM v našem domě v Brně vám umožní si osahat konkrétní stavbu domu 7x8 m, nacítit si, jak se v něm bydlí, dozvíte se krok za krokem vše o naší osobní cestě ke stavbě domu, který je dnes naším domovem, pracovnou, školou, místem setkávání a radostí. 

Pokračováním semináře v Pelíškách bude další promítání O tom, co vám architekt zapomněli říct, který právě dokončujeme. Na našem pozemku se během jara a léta také každoročně konají setkání a akce, při kterých společně budujeme a tvoříme a seznamujeme se. Pokud se vám tento typ domu zalíbí, můžete si u nás vybrat jeho podrobný projekt  se studii a manuálem a projít s naší pomocí cestu od myšlenky k realizaci stavby.  

Věřím tomu, že když projdete během roku tyto kroky, ve stavění vás již nic nezastaví a brzy nám napíšete, že již máte místo k životu a začínáte budovat svůj pelíšek..

Moc se na to těšíme.

​Renata Bernardi, Pelíšky

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaše reakce na naše semináře a setkání jsou pro nás velkou motivací a odměnou

​​

Ahoj Reni, když jsem Tě před téměř dvěma lety objevila na fb, netušila jsem jak přínosné to pro mě bude. Ty, Ondra i Petr jste skutečně inspirativní lidé. Vaše přednášky mě dovedly k mé touze otevřít si farmářskou prodejnu ''jinak''. Chci si svépomocně postavit malou prodejničku pro své kamarády farmáře, s využitím odpadní vody v systému revitalizace obecního parku, ve spolupráci s mojí dceřinou obcí. Mám rozpočet na prodejnu 4x7m, 200tis.,svépomocně.  Hrubou představu mám. Děkuji moc za odpověd, Eva  - nadšený účastník všech kurzů:-)

Milá paní Renato,

včera jsem byla v Ostravě v Antakaraně na semináři pana Hájka. Ještě jednou vám děkuji, že jste mi ty přednášky "doručila až domů" a pomohla dát konkrétnější tvář mé vytoužené představě o bydlení. Jsem dost citlivá na zvuk (a energie) a zatím jsem si myslela,

že rodinný život (manžel u násilí v televizi, dítě u střílecích her v pc) prostě nemám šanci přežít a zůstanu do smrti bydlet sama. Ten mini-osobní dům pro mě, kdy by můj muž a děti měli své vedle, mi však nabízí řešení, jak ohledně ticha, tak i finanční dostupnosti,

konečně se můžu přestat vztahů bát a juchajdá letím se vdát! :-D Soňa

Stručně řečeno: životně důležitý seminář 

Detailněji: kompletně mi změnil pohled na projektování, na stavebnictví a na limity. Ondra má rozhodně co předat, od filosofie až k praktickému provedení. I kdyby byla přednáška za 10 tisíc, nikdy bych těch peněz nelitoval. Kdo myslí stavbu domu vážně, určitě se mu to mnohonásobně vrátí. Změnou projektu domu pro mé rodiče jsme ušetřili minimálně 1-1,5 miliónu. Dům si člověk staví většinou jednou za život, stojí za to znát principy, o kterých Ondřej mluví. J.

Inspirativní setkání, dostala jsem se na seminář shodou okolností, za které jsem moc vděčná. Jen ať se toto povědomí mezi lidi šíří, je nádhera když se dospělí chovají jako dospělí a přebírají zodpovědnost za všechno co tvoří vč bydlení. Není špatné mít kolem sebe mistry v oboru, vidím jako negativní to, když je lidem neustále vtloukáno, že na vše potřebují firmu...někoho cizího kdo nezná je oni neznají jeho a ten to za ně vymyslí, zní to naprosto nelogicky....eko stavby svépomocí jsou jiný pro mě mnohem víc smysl dávající koncept. Dává nám to budoucnost, nám i našim dětem...🦋 Lucia

Dobrý den Ren, bylo u Vás moc pěkně citila jsem se tam jako doma.  Seminář byl praktický a velmi mile  zpracovaný. Opravdu je důležité zažít ten prostor. Díky tomu zážitku vidím stavbu mnohem jednodušeji. Teď jenom ještě sehnat stavebníky s rukama a srdcem na pravém místě. :-)  Přeji hodně lásky a zázraků Vám a všem návštěvníkům Pelíšků. A těším se někdy na viděnou Hanka 

Dobrý den,
moc Vám děkujeme za včerejší seminář Ondry Netíka v Brně. Úplně jsme změnili pohled na bydlení a po pravdě, zahazujeme náš již schválený projekt dřevostavby. Dnes jsme si již vytvořili seznam požadavků na bydlení a budeme dům zmenšovat minimálně o třetinu a to ještě nezmiňuji silné zvažování stavění slamáku.  Radek a Lucka

Hezký večer, chtěla bych dodatečně poděkovat za včerejší večer v Pelíškách. Dnes jsem si uvědomila, že se cítím úplně jinak a znovu se objevila chuť tvořit a žít, která předtím byla tak trochu utlumená. Skvělý motivační večer. Bylo tam krásně! Mockrát děkuji a přeji hodně štěstí, snad na dalších kurzech 🙂 Iveta

Milá Renato,

děkuji Tobě a Petrovi za uspořádání milého a užitečného semináře. Po semináři doznívalo všechno to, co bylo dávno uvnitř duše a těla. A to zoufalé přešlapování na místě, stála korigované někým, něčím, prostě cizím, je fuč :-)  Děkuji a těším se na příští setkání!  Vše dobré přeji, Eva 

 

Krásný večer Renato, děkujeme ještě jednou za sobotní seminář tobě i Petrovi. Jsi pro mě velkou inspirací svým odhodláním a odvahou. Učím se totéž a je to krásná cesta :) Posílám mnoho pozdravů. Irena

 

...jsem moc ráda, že jsem se mohla zúčastnit promítání....nasměrovalo mě to přesně tam, kam jsem potřebovala. Poznala jsem úžasné lidi, i když jsem spíš takový tichý pozorovatel. Každému doporučuji poslechnout si a prohlédnout si, jak jednoduše se dá žít v souznění s přírodou....za to Ren, moc děkuji!  Klára

 

 

 

© 2019 Webdesign Tom Kamín